Rezidencia

Autor: Milan Kňažko | 11.1.2014 o 21:22 | (upravené 11.1.2014 o 21:46) Karma článku: 20,21 | Prečítané:  3323x

Rezidencia prezidenta republiky je jeden zo symbolov štátu, ktorý nepatrí žiadnemu menu, ale viaže sa na funkciu, a preto verejne vyzývam pána prezidenta Gašparoviča, aby nepredával rezidenciu na Slavíne.

Vila na Slavíne, s pozemkom viac ako štyri tisíc metrov štvorcových, bola zakúpená na tento účel v reprezentatívnej lokalite hlavného mesta. Onedlho potom z bezpečnostných dôvodov bol celý pozemok oplotený dva a pol metra vysokým múrom a osadený kamerovým a svetelným systémom. Celková dĺžka múru je viac ako 280 metrov. Keď porovnávam bezpečnostné opatrenia rezidencií prezidentov v susedných štátoch, ale aj v iných európskych krajinách, tak sa musím nad naším „čínskym múrom„ pousmiať. A keď počujem pána prezidenta Gašparoviča vyslovovať odborné stanovisko o nedostatočnom zohľadnení bezpečnostných noriem, to už sa musím smiať nahlas. Nechcem vstupovať do svedomia našich doterajších prezidentov a oponovať dôvodom, prečo rezidenciu nevyužívali a niektorí si radšej nechali na tento účel upravovať svoje domy. Pričom na túto rezidenciu existuje projekt rekonštrukcie, ktorý sme už zaplatili, stavebné povolenie a poslanci hlavného mesta odhlasovali umiestnenie stavby. Chcem podčiarknuť, že v hlavnom meste už nie je vhodnejší voľný pozemok na rezidenciu prezidenta s výhľadom na všetky svetové strany.

Živo si predstavujem, že možno už o takých dvadsať-tridsať rokov môže mať naša krajina prezidenta, ktorý bude prirodzenou autoritou a kolegom prezidentom z iných krajín bude z okien rezidencie ukazovať Bratislavu a v ich jazykoch im bude hovoriť o našej histórii, kultúre a o našich možnostiach spolupráce. Som presvedčený, že v služobnom byte v Rusovciach bude mať trochu problém, dosiahnuť rovnaký dojem.

Nechcem sa zamýšľať nad pozoruhodnou činorodosťou prezidenta po desiatich rokoch, na sklonku jeho funkčného obdobia. Viem si však  predstaviť, že záujem o túto nehnuteľnosť bude veľký, finančné ponuky zaujímavé a provízie pozoruhodné. Dúfam, že so svojou výzvou neprichádzam neskoro, a že ešte nie je ruka v rukáve. Ak áno, tak mám ešte dva dobré tipy na predaj. Úrad vlády a Bratislavský hrad.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?