​(Ne)Voľme primátora každého pol roka.

Autor: Milan Kňažko | 27.8.2014 o 15:06 | Karma článku: 5,10 | Prečítané:  485x

Pri pohľade na tohtoročné, ale vlastne aj minulé, komunálne voľby mi napadla práve táto myšlienka.

V meste sa zrazu po rokoch výhovoriek, nič nerobenia, začínajú aspoň provizórne Bratislavčanom plátať oči. A ľudia pôsobiaci v komunálnej politike už nejaký ten rok, zrazu po štyroch rokoch objavujú, že Bratislava môže byť aj lepšia aj krajšia. Pýtam sa, čo robili doteraz? 

Ak by sme, pri súčasnom štýle riadenia mesta, mali voľby každého pol roka, možno by sa postupne zrekonštruovala nielen električková trať na hlavnú železničnú stanicu, ale aj samotná stanica. Hlavné mesto, v ktorom sa už tri roky nemôžu ľudia dostať z hlavnej železničnej stanice tam, kam potrebujú električkou, by sa malo hanbiť.  Nechápte ma zle, ja magistrát nekritizujem, že začal konať. Mňa len zaráža, že to čo nejde spraviť tri roky, sa zrazu aj s tendrom za 1,2 milióna eur dá urobiť za tri mesiace. 

Celkovo musím konštatovať, že hádam nikdy v minulosti nemala hlavná železničná stanica takú pozornosť magistrátu, ako za posledných šesť mesiacov. Či už je to upratovanie, “skrášľovanie”, alebo riešenie električky. Aj preto si myslím, že voliť primátora každého pol roka by Bratislave, pri súčasnom štýle práce magistrátu, prospelo. 

Rovnako, ak by sme mali voľby každého pol roka, možno by pri pokračovaní dnešného výkonu komunálnej politiky nedochádzalo k výrubom stromov v bratislavskom lesoparku. Pretože návrhy, ktorými kandidáti pred prichádzajúcimi voľbami navyšujú rozpočet Mestských lesov, by prichádzali každého pol roka a neexistovalo by obdobie medzi voľbami, kedy ho tí istí poslanci znižujú. 

Ja osobne polročný volebný cyklus nechcem. Mám totiž predstavu, ako riešiť problémy počas celých 4 rokov mandátu primátora. Pre Bratislavu chcem spraviť viac, ako len zrekonštruovať 100 - 150 metrov električkovej trate na hlavnú železničnú stanicu, zbúrať jeden most, či posielať všade ad hoc peniaze z mestského rozpočtu (kým sa neminú). Primátor by totiž nemal byť len primátorom Primaciálneho paláca a konať iba pod tlakom blížiacich sa volieb, alebo keď od niekoho dostane úlohu. 
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?